Wypadek na przejściu dla pieszych w Mławie

We wtorek (10.01) podczas zapadającego zmroku, na przejściu dla pieszych, w pobliżu skrzyżowania Al. Piłsudskiego z ul. Z. Morawskiej w Mławie, doszło do potrącenia kobiety. Kierująca audi, wyjeżdżając z ul. Szpitalnej, nie zauważyła pieszej. Rannej udzielona została pomoc medyczna.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierująca audi 29-letni mławianka, jadąc ul. Szpitalną w kierunku centrum, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącej przez pasy, 21-letniej kobiecie. Rannej pieszej udzielona została pomoc medyczna. W rozmowie z policjantami, kierująca audi tłumaczyła, że nie zauważyła schodzącej już z przejścia, ubranej na szaro pieszej. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem karnym dla kierującej audi.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmierzch to trudna pora dla kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednio przygotowane do jazdy szyby auta, opady deszczu, by doszło do niebezpiecznej sytuacji. Ubrany na ciemno pieszy jest praktycznie niewidoczny na przejściu – a wystarczyłby niewielki element odblaskowy na odzieży, by poprawić swoje bezpieczeństwo. Warto zatem o tym pamiętać. Warto także upewnić się, czy przejście przez pasy jest w danym momencie bezpieczne. Nawet jeśli mamy pierwszeństwo, powinniśmy kierować się zasada ograniczonego zaufania. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mławscy policjanci zapowiadają wzmożone działania kontrolne. Będą sprawdzać zachowanie kierowców względem pieszych oraz zachowanie pieszych na drodze. Przypominać będą także o korzystaniu z elementów odblaskowych – po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, są one konieczne. Przydają się jednak każdemu pieszemu.

asp.szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.