Wyszkowscy policjanci zabezpieczyli 700 kg wyrobów tytoniowych

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, na terenie jednej z posesji gminy Zabrodzie ujawnili i zabezpieczyli 717 kg wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty na rzecz Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę prawie 600 tys. złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu skarbowego, za sprowadzanie, posiadanie, produkcję oraz handel wyrobami tytoniowymi bez akcyzy skarbowej grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Wyszkowie przypuszczali, iż w pomieszczeniach gospodarczych jednej z posesji na terenie gminy Zabrodzie mogą znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze podjęli więc decyzję o przeszukaniu posesji. Akcję zaplanowano, a następnie przeprowadzono pod koniec minionego tygodnia.

Ustalenia kryminalnych szybko okazały się potwierdziły. W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili elektryczną maszynę do cięcia liści tytoniu, kartony z zawartością suszonych liści tytoniowych oraz 20 worków z gotową już krajanką tytoniową. W sumie w ręce mundurowych wpadło 717 kg nielegalnych wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki na poczet przyszłych kar oraz przesłuchali właścicieli posesji.

Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który m. in zabezpieczył ślady biologiczne. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku wstępnie oszacowano na kwotę bliską 600 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu skarbowego, za sprowadzanie, posiadanie, produkcję oraz handel wyrobami tytoniowymi bez akcyzy skarbowej grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Autor: nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.