Wyszkowski policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Mundurowi wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Taką postawą wykazał się policjant z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę.

Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie”, a jego auto nie posiadło aktualnych badań technicznych. Dzięki takiej reakcji policjanta, udało się uniknąć tragedii na drodze. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie jest to pierwszy pijany kierowca, który został zatrzymany przez tego funkcjonariusza w czasie wolnym.

Do zdarzenia doszło w Wielkanoc chwilę po godz. 17. Policjant referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją wyszkowskiej komendy w czasie wolnym od służby jechał samochodem do Wyszkowa. W miejscowości Leszczydół Nowiny zauważył kierującego golfem, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni zmuszając auta jadące z naprzeciwka do gwałtownego zjeżdżania na pobocze drogi. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy. Policjant postanowił zweryfikować swoje podejrzenia jadąc za volkswagenem, a kiedy będzie to tylko możliwe przerwać niebezpieczną podróż. W pewnym momencie w trakcie jazdy w golfie otworzył się bagażnik. Na wysokości miejscowości Leszczydół-Podwielątki kierujący osobówką gwałtownie zjechał na lewe pobocze zatrzymując się przy przydrożnej kapliczce. Wtedy policjant nieodpowiedzialnemu kierowcy zajechał drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Po podbiegnięciu do golfa i otwarciu drzwi funkcjonariusz od kierującego wyczuł silną woń alkoholu. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę. Policjant zabrał kluczyki od auta i wezwał na miejsce umundurowany patrol. W czasie oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna tłumaczył, że chwilę wcześniej wypił 3 piwa.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało u ujętego 31-latka, aż 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec powiatu wyszkowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ stracił je kilka lat wcześniej. Również za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo auto, którym się wybrał w podróż nie posiadło aktualnych badań technicznych.

Teraz 31-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić najbliższą jednostkę policji – również anonimowo, dzwoniąc na numer 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.