Został rozpoznany jako sprawca kradzieży alkoholi i perfum

Policjanci z ursynowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież alkoholi z jednego z marketów funkcjonujących na terenie galerii handlowej na warszawskim Ursynowie oraz perfum w drogerii mieszczącej się w tym samym obiekcie. Mężczyzna został rozpoznany przez pracowników ochrony jako nieuczciwy klient, mający na koncie kilka przestępstw, których dopuścił się pod koniec marca i kwietnia br. Podejrzany przyznał się do kradzieży. W chwili zatrzymania miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Około 10.30 policjanci zostali skierowani przez oficera dyżurnego do jednej z galerii handlowych przy ul. Belgradzkiej w Warszawie, gdzie pracownik ochrony rozpoznał mężczyznę podejrzanego o co najmniej trzy wcześniejsze kradzieże. Po kilku minutach mundurowi byli już na miejscu. 42-letni pracownik ochrony oświadczył, że ujął mężczyznę, który ponownie przyszedł do marketu w celu kradzieży alkoholu. Z monitoringu wynikało, że podejrzany w marcu br. trzykrotnie wyniósł ze sklepu alkohole o wartości około 600 zł.

Został rozpoznany, kiedy po raz kolejny kręcił się przy regale z alkoholami. Prawdopodobnie miał taki sam zamiar. Kiedy pracownik ochrony podjął wobec niego czynności, mężczyzna zareagował agresywnie. Mimo tego, został ujęty.

W rozmowie z ochroniarzem policjanci ustalili, że zatrzymany przez nich 22-latek miał również na koncie kradzieże perfum w sąsiedniej drogerii. Pracownik tejże placówki potwierdził policjantom, że dysponuje nagraniami monitoringu z marca br., na których widać, jak podejrzany mężczyzna kradnie perfumy. Ich wartość została wyliczona na około 1000 zł. Pracownicy ochrony zostali wezwani do ursynowskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego celem złożenia stosownych zawiadomień. Amator darmowych zakupów trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz na sąd może go skazać na karę 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów.

podkom. Robert Koniuszy

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.