Z lotniska trafił do aresztu

49-letni obywatel Rumunii ścigany czerwoną notą Interpolu trafił w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej na warszawskim lotnisku Chopina. Mężczyzna poszukiwany jest przez mołdawski wymiar sprawiedliwości za pobicia, wandalizm i chuligaństwo.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek (16 lutego 2024 roku) podczas odprawy granicznej pasażerów na lot do Kiszyniowa. W trakcie kontroli paszportowej ustalono, że dane Rumuna figurują w bazie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej jako osoby poszukiwanej czerwoną notą Interpolu, wystawioną przez władze Mołdawii. 49-latek podejrzany jest za przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, tj. pobicia, wandalizm i chuligaństwo.

W związku z wystawioną za nim czerwoną notą Interpolu cudzoziemiec został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie po przesłuchaniu, prokurator wystąpił do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, do którego – postanowieniem sądu – trafił na 7 dni.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.