Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu

Zakrojone na szeroką skalę działania policjantów z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pozwoliły za zatrzymanie 19-letniej kobiety podejrzewanej o popełnienie szereg oszust internetowych na terenie całej Polski. Kobieta podczas oszustw posługiwała się kilkunastoma rachunkami bankowymi i szybko zmieniała telefony. Przedstawiono już jej kilkadziesiąt zarzutów, do popełnienia których się przyznała. Niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ostrołęccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczeniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na naszym terenie może przebywać osoba, która dokonuje na szeroką skalę oszustw w internecie na terenie całej Polski. Dalsze ich ustalenia potwierdziły tylko podejrzenia funkcjonariuszy.

Okazało się, że ze swojego przestępczego procederu 19-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Mechanizm jej działania był prosty: wystawienie na popularnych portalach aukcyjnych towaru w postaci ubrań i sportowego obuwia, którego nigdy nie posiadała, a następnie „zniknięcie” po otrzymaniu za niego pieniędzy. Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili, że kobieta posiadała kilkanaście rachunków bankowych, którymi posługiwała się podczas popełniania oszustw. Korzystała również z wielu numerów telefonów.

Akcja jej zatrzymania miała miejsce w miniony czwartek na terenie Ostrołęki, gdzie w ostatnim czasie przebywała. 19-latka została przewieziona do ostrołęckiej komendy i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej kilkudziesięciu zarzutów dotyczących oszustw na łączną kwotę 15000 złotych, do których się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

kom. Tomasz Żerański