Posłużył się podrobionymi dokumentami

W miniony weekend do odprawy paszportowej podróżnych odlatujących samolotem rejsowym do Tbilisi zgłosił się obywatel Gruzji. Cudzoziemiec do kontroli granicznej okazał swój oryginalny i ważny gruziński paszport oraz czeski dowód osobisty.

Podczas czynności kontrolnych ustalono, że przedstawiony przez cudzoziemca czeski dowód osobisty został w całości podrobiony na wzór oryginalnego czeskiego dowodu osobistego. Mężczyzna okazał również czeskie prawo jazdy, które również okazało się podrobione na wzór oryginalnego czeskiego prawa jazdy. Cudzoziemiec został zatrzymany na podstawie art. 394 ust. 1 i 2 w związku art. 302 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Za popełniony czyn wobec wymienionego cudzoziemca zostało wszczęte w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie postępowanie przygotowawcze. Komendant Placówki wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu zakończone jej wydaniem z 15 dniowym terminem na opuszczenie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.