Z taksówki do aresztu

Kolejne kontrole legalności pobytu cudzoziemców ukierunkowane na kierowców świadczących usługi przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, podjęli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie wspólnie ze stołeczną Policją.

Działania kontrolne warszawskiej Straży Granicznej w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji, przeprowadzone były przed terminalem Lotniska Chopina wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Tym razem skontrolowano siedmiu obywateli Gruzji, trzech obywateli Tadżykistanu i po jednym cudzoziemcu z Azerbejdżanu, Białorusi, Uzbekistanu oraz Ukrainy. Tym razem ujawniono czterech cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terenie naszego kraju. Komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wszczął z urzędu postepowania administracyjne, wydał decyzje o zobowiązaniu do powrotu oraz orzekł o zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i państw obszaru strefy Schengen wobec dwóch obywateli Gruzji i obywatela Tadżykistanu. Uzbek trafił do aresztu do dyspozycji funkcjonariuszy Zespołu ds. Migracji PSG w Warszawie, którzy będą prowadzili wobec cudzoziemca dalsze czynności administracyjne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.