Zaatakował policjanta – został zatrzymany

46-latek zatrzymany przez policjantów z Białołęki w trakcie interwencji usłyszał zarzut za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Nietrzeźwy mężczyzna próbował wydostać z radiowozu swojego kolegę. Swoim zachowaniem wobec jednego z policjantów dopuścił się przestępstwa zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Kilkanaście minut po 10.00 w sobotę policyjna załoga z komisariatu na Białołęce otrzymała zgłoszenie o grupie nietrzeźwych i głośno zachowujących się osób. Mundurowi dość szybko zjawili się pod wskazanym przy ulicy Płytowej adresem. Potwierdzili, że kilka przebywających tam osób piło alkohol. Aby legitymowanie przebiegło w sposób niezakłócony, mundurowi umieścili jednego z mężczyzn w radiowozie. Gdy policjant sprawdzał jego dane, nagle poczuł silne pchnięcie i uderzenie ręką w plecy. Gdy się odwrócił zauważył, jak jeden z kolegów legitymowanego próbuje dostać się do wnętrza radiowozu. Mężczyzna ten był bardzo agresywny, przeklinał i nie wykonywał poleceń policjantów.

W pewnym momencie zamachnął się ręką w kierunku twarzy policjanta, jednak bardzo szybko został obezwładniony. Na miejscu zjawił się kolejny patrol policji. Mundurowi objęli 46-latka szczególnym nadzorem, bowiem cały czas próbował wyswobodzić się z kajdanek. Mężczyzna stawiał bierny opór, by nie wsiąść do radiowozu, odpychał się od niego nogami, stale przeklinał. Ta postawa nie uchroniła go jednak przed zatrzymaniem. 46-latek trafił do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Tam badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1,7 promila alkoholu.

Tłumaczył się mundurowym, że nie wie, co „mu strzeliło do głowy”. Wyjaśnił, że nie chciał dopuścić do zatrzymania kolegi siedzącego w radiowozie. Zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego policjanta.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.