Zaatakował policjantów, został zatrzymany

Surowe konsekwencję czekają młodego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który podczas interwencji domowej zaatakował interweniujących funkcjonariuszy. Odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie także pozostali uczestnicy interwencji, którzy utrudniali policjantom wykonywanie czynności służbowych. Agresor został szybko obezwładniony. W trakcie doprowadzenia go do jednostki policji obiecywał policjantom wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu i już usłyszał zarzuty. Domownicy, którzy utrudniali wykonywanie podczas interwencji policjantom obowiązków służbowych również zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w nocy dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego. Na miejsce skierowano policjantów z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. W jednym z pomieszczeń cztery osoby szarpały się z mężczyzną, który zadawał im uderzenia.

W pewnej chwili mieszkaniec powiatu swoją agresję skierował w stronę interweniujących policjantów, czym zmusił ich do użycia środków przymusu bezpośredniego, wyraźnie czuć było także od niego alkohol. W trakcie obezwładniania niespełna 20-letni mężczyzna groził funkcjonariuszom także słowami wulgarnymi pozbawieniem życia.

Niestety pozostali domownicy zachowali się również w sposób nieodpowiedzialny, ponieważ utrudniali funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych. W trakcie przewożenia agresora do komendy złożył on funkcjonariuszom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Ostatecznie 20-latek został osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj wykonywane z nim były dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących naruszenia nietykalności cielesnej, gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariuszy oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 20–latek przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Pozostali uczestnicy również zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej w związku z utrudnianiem czynności funkcjonariuszowi publicznemu.

Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo policjantów oraz samych uczestników interwencji istnieje obowiązek wykonywania poleceń wydawanych przez mundurowych. Informujemy, że wobec domowych agresorów nie będzie żadnej taryfy ulgowej, sprawcy przemocy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.