Ukradł paliwo, nie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem alkoholu

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po kradzieży paliwa.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. 33-letni mieszkaniec pow. płońskiego zatankował audi na stacji paliw w Glinojecku i nie płacąc za paliwo odjechał w kierunku Ciechanowa drogą DK-60. Mundurowi z ciechanowskiej policji zauważyli wskazany pojazd na ul. Płockiej. Wtedy zaczęli pościg za pojazdem, którego kierujący uciekał w kierunku Regimina. W związku z opadami śniegu i śliską nawierzchnią warunki na drodze były trudne. Policjanci z zachowaniem wszelkich środków ostrożności próbowali zatrzymać kierującego. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały mundurowych, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu uciekał. Dopiero w miejscowości Zeńbok zjechał na drogę gruntową, zatrzymał pojazd i dalej uciekał pieszo. Po krótkim pościgu 33-letni mężczyzna był już w rękach policjantów.

Jak się okazało mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu, badanie wykazało, że kierował samochodem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz odpowie przed Sądem za swoje zachowanie.

Obowiązujące przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoką nawiązką.

Autor: kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.