wtorek, 26 października 2021

Zaatakował taksówkarza. Został zatrzymany i aresztowany

Zaledwie dwie godziny wystarczyły policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy, aby ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju na taksówkarzu. 25-letni mieszkaniec Płocka, dzięki skutecznej pracy policjantów dzisiaj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło we wtorkowy wieczór. Dwóch mężczyzn zamówiło kurs taksówką w Płocku. Jeden z nich wysiadł już po kilku kilometrach, a dalej podróż kontynuował drugi z mężczyzn. Kiedy taksówkarz zatrzymał pojazd we wskazanym przez klienta miejscu, ten używając wobec niego przemocy, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym grożąc pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy. W obawie o własne życie, przerażony 53-latek przekazał napastnikowi kilkaset złotych. Po otrzymaniu gotówki, sprawca uciekł.

Jednak jego ucieczka nie trwała zbyt długo. W zaledwie dwie godziny od otrzymanego zgłoszenia o rozboju, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy, ustalili i zatrzymali napastnika. Okazał się nim 25-latek z Płocka.

Wczoraj podejrzany o rozbój 25-latek usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna był już wcześniej karany. Dzisiaj na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy