Zabezpieczone automaty gier w Wyszkowie

Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Wyszkowa 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi zajęli także kilka tysięcy złotych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w minionym tygodniu skontrolowali „salon gier”, gdzie zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.