Zabezpieczono podrobione kosmetyki i odzież

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który sprzedaje ubrania oraz kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego obywatela Sri Lanki. Zabezpieczono ponad 6 000 sztuk podrobionych perfum oraz ubrań renomowanych marek na kwotę około 5 000 000 złotych (pięć milionów złotych).

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pozyskali informację o mężczyźnie, który na terenie bazaru w dzielnicy Włochy wprowadza do obrotu duże ilości odzieży oraz kosmetyków z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych marek.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Sri Lanki. W czasie przeszukania mężczyzny oraz pawilonu, ujawniono towar znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi. Były to ubrania, bielizna, buty, galanteria skórzana, perfumy oraz zegarki. Policjanci prowadząc dalsze czynności ustalili jeszcze dwa boksy, które również należały do 35-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6 000 sztuk podrobionej odzieży oraz kosmetyków o łącznej wartości około 5 000 000 złotych.

W czasie dalszych czynności zatrzymany źle się poczuł. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy i na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Po przeprowadzonym badaniu nie stwierdzono konieczności hospitalizacji zatrzymanego i mógł on uczestniczyć w dalszych czynnościach.

Z zatrzymanym mężczyzną udano się do komendy na ulicę Dunajecką. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi różnych marek, przy czym uczynił sobie z tego źródło stałego dochodu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

mł. asp. Karol Cebula

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.