Zabrakło karetki więc przyleciał śmigłowiec LPR

W piątek (19.03) chwilę przed godzinę 12 doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia u 82-letniej kobiety mieszkającej w wieżowcu przy ulicy 3 Maja w Legionowie. Wobec braku wolnej karetki na miejsce skierowano zastępy Straży Pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy z JRG Legionowo po przybyciu na miejsce zdarzenia podzielili się na dwie grupy. Jedni pobiegli do mieszkania 82-latki, gdzie rozpoczęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem defibrylatora AED. Drugi zastęp udał się na parking przy przedszkolu na Broniewskiego aby przygotować lądowisko dla śmigłowca LPR.

– Zawsze to pilot obserwując teren z powietrza, decyduje gdzie będzie lądował. Dbając o bezpieczeństwo swoje i pozostałej załogi śmigłowca. – mówi Justyna Sochacka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W przypadku Legionowa pilot po wykonaniu 4 kręgów nad miejscem zdarzenia wyznaczył plac między blokami przy ulicy Jagiellońskiej a Kazimierza Wielkiego i tam posadził maszynę. Załogę medyczną wraz ze sprzętem na miejsce dowieziono samochodem Straży Pożarnej.

Po przybyciu lekarza na miejsce zdarzenia, wobec ewidentnych oznak zgonu, odstąpiono od dalszych czynności medycznych.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
479M26 – OSP Legionowo
Ratownik12- LPR Warszawa
1-107 – Straż Miejska Legionowo

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.