Zabrał pieniądze ze znalezionego portfela.

Za przywłaszczenie mienia odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna znalazł portfel z gotówką przed jednym ze sklepów w Garwolinie. Pieniądze zabrał, a portfel zostawił w pobliżu miejsca, w którym go znalazł. Mężczyzna usłyszał już zarzut w garwolińskiej komendzie policji.

Kilka dni temu do garwolińskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu kilku tysięcy złotych, do którego doszło na sklepowym parkingu na terenie Garwolina. Tam 43-letniemu zgłaszającemu portfel wypadł, gdy wsiadał do samochodu. Leżącą przed sklepem zgubę podniósł i zabrał nieznany mężczyzna. W portfelu znajdowało się łącznie 5 tysięcy złotych w różnych walutach. Całe zdarzenie widział na szczęście inny mężczyzna znajdujący się na tym parkingu.

Podjęte przez po0licjantów w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości 19-letniego sprawcy, który przywłaszczył pieniądze, a portfel wyrzucił w pobliżu miejsca, w którym go znalazł. „Szczęśliwy” znalazca portfela, mieszkaniec powiatu garwolińskiego za część gotówki od razu kupił alkohol dla siebie i swoich znajomych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

19-latkowi policjanci przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Podejrzany poddał się dobrowolnie karze grzywny. Zobowiązał się do naprawienia szkody i zapłaty na rzecz pokrzywdzonego 5 tysięcy złotych. Będzie musiał także ponieść koszty postępowania.

Policja przypomina, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych. W powiecie garwolińskim znalezione rzeczy można odnieść do Biura Rzeczy Znalezionych, które prowadzone jest przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie, mieszczące się przy ul. Mazowieckiej 26 w Garwolinie.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.