Nietrzeźwy kierowca 40-tonowego zestawu

Blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki, którą zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności policjantom z Mszczonowa.

W czwartek (5 maja) po południu, na krajowej „pięćdziesiątce” w Mszczonowie, funkcjonariusze ITD zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do polskiej firmy. Zestawem przewożono ładunek z Mszczonowa do miejscowości Rzeszotary. W trakcie pobierania od kierowcy dokumentów, inspektor wyczuł woń alkoholu w kabinie ciężarówki. Badanie alkomatem przesiewowym wykazało, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna twierdził, że nie spożywał żadnego alkoholu. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki miał 1,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.