niedziela, 11 kwietnia 2021

Zadał cios pięścią w twarz. Poszkodowany stracił wzrok

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec obywatela Armenii podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Dzięki czynnościom operacyjnym i dochodzeniowym policjantów z Woli 40-latek został namierzony i zatrzymany. Z ustaleń wynika, że na terenie jednego z bazaru na Woli napastnik zaatakował pokrzywdzonego uderzając go pięścią w twarz w taki sposób, że mężczyzna stracił oko. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku ubiegłego roku policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o napaści na obywatela Ukrainy. Ze wstępnych informacji wynikało, że pokrzywdzony został zaatakowany na bazarze przez nieznanego mu mężczyznę. Jak ustalono, sprawca zadał mu cios pięścią w twarz, w wyniku czego pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała w postaci pęknięcia gałki ocznej. Zaraz po tym mężczyzna uciekł, a pokrzywdzony trafił do szpitala.

Po wykonaniu czynności procesowych przez śledczych do działań włączyli się policjanci operacyjni. W wyniku ustaleń i zgromadzonego na każdym etapie materiału dowodowego śledczy wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Zaraz po tym został on zatrzymany na warszawskich Włochach. Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiego kalectwa. Policjanci wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka izolacyjnego wobec 40-latka. Prokurator przychylił się do wniosku i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. M. Sulowska


Nasi partnerzy