Zadzwonili na policję i pojechali za pijanymi kierowcami

Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku minut policjanci otrzymali informacje o nietrzeźwych kierujących na DK-7 i DK-50, obaj zostali zatrzymani. Mieli dużo po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W miniony poniedziałek o godz. 21:24 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że drogą krajową nr 7 w kierunku Grójca jedzie osobowy peugeot, którego kierujący może być nietrzeźwy. Zgłaszająca jechała za osobówką. Kiedy policjanci w Grójcu zatrzymali auto, 43-letni kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promila.

Kilka minut później o godz. 21:32 do komendy wpłynęła informacja, że od Góry Kalwarii w kierunku Grójca krajową pięćdziesiątką, oplem porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Zgłaszający cały czas jechał za autem. Grójeccy policjanci nawiązali z nim kontakt telefoniczny i dzięki informacjom, które otrzymali, w Żyrowie zatrzymali do kontroli drogowej 48-latka, który miał 2,75 promila alkoholu w organizmie. Jego zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ w samochodzie znajdowały się dzieci w wieku 2 i 6 lat. Dodatkowo partnerka mężczyzny, która także podróżowała osobówką, również była nietrzeźwa, miała pół promila alkoholu w organizmie. Dzieci oraz pojazd przekazano osobie trzeźwej, która przyjechała na miejsce.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialnymi rodzicami zajmie się sąd.

Zgłaszającym gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowania. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów ratuje innym życie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.