piątek, 16 kwietnia 2021

Zamknięte szkoły i uczelnie na terenie całego kraju

W środę (11.03) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu na dwa tygodnie szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Zamknięte zostaną również kina i muzea.

– Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia może stać się bardzo groźna – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, bo jesteśmy przekonani, że wirus będzie się rozprzestrzeniał, potrzebne są zdeterminowane działania – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej że została podjęta decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie. Decyzja wejdzie w życie w poniedziałek 16 marca, ale już od czwartku 12 marca nie będą odbywały się lekcje.

Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci – dodał premier.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że zapadła także decyzja o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przekazał natomiast, że od czwartku zostaje zawieszona działalność instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin, a także uczelni artystycznych.


Nasi partnerzy