Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP spotkał się z druhami z powiatu węgrowskiego

W sali Stowarzyszenia Klasztoru Węgrów-Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyło się spotkanie Prezesów i Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu węgrowskiego z władzami samorządowymi, na którym podsumowano działalność OSP w 2022 roku.

W spotkaniu uczestniczyli, m.in.: Pan Maciej Górski – Poseł na Sejm RP, Pani Anna Kaszuba – kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, st. bryg. Tomasz Cybul – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Mateusz Bieniak – Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie, druhowie i zaproszeni goście.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące: udziału strażaków ratowników OSP w działaniach ratowniczo-gaśniczych, wyposażenia jednostek OSP w sprzęt ratowniczy, spraw szkoleniowych, organizacji ćwiczeń, zawodów sportowo-pożarniczych, świadczeń ratowniczych, ustawy o ochotniczych strażach pożarnych oraz bieżącego funkcjonowania jednostek OSP w powiecie węgrowskim.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul podziękował druhom za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i szkoleniach, jak również za wkład pracy w poprawę stanu wyposażenia i warunków lokalowych swoich jednostek.

Przekazał serdeczne podziękowania za szlachetny gest braterstwa i solidarności dla strażaków z Ukrainy, okazany podczas zbiórki pomocowej przeprowadzonej w ubiegłym roku. Słowa uznania i podziękowania dla strażaków przekazali również zaproszeni goście.

Opracowanie: st. bryg. Dariusz Maciąg – Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: asp. Rafał Szydłowski – Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.