15-latek zatrzymany za oszustwo metodą „na policjanta”

14500 złotych, 2500 dolarów amerykańskich i 500 euro oto pieniądze, które dzięki ogromnej czujności dyżurnego z komisariatu w Wawrze oraz błyskawicznej reakcji i skutecznym działaniom tamtejszych kryminalnych pozostały u małżeństwa seniorów, a nie trafiły do oszustów. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 15-latka. Nastolatek wpadł w ręce stróżów prawa w momencie, kiedy przyszedł odebrać gotówkę od starszego małżeństwa. Warto podkreślić, że seniorzy również wykazali się czujnością i w porę powiadomili Policję. Nieletni decyzją sądu został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Kiedy do komisariatu w Wawrze zatelefonowała starsza kobieta i opowiedziała niepokojącą sytuację, z ktorą właśnie wspólnie z mężem się zmagają czujność dyżurnego okazała się bezcenna. Natychmiast skojarzył, że zgłaszająca i jej mąż za chwilę mogą stać się ofiarami oszustów działających metodą „na policjnta”. Dyżurny w pierwszej kolejności uspokoił rozmówczynię, poinformowął ją o dalszym toku postępowania, a następnie przekazał wszystkie informacje kryminalnym, którzy natychmiast podjęli działania.

Niezbędne były szybkie ustalenia, zweryfikowanie wszystkich informacji i przygotowanie zasadzki. Policjanci nie zapomnieli oczywiście o zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa pokrzywdzonym seniorom.

Operacyjni czekali we wskazanym miejscu, gdzie miała zjawić się osoba po odbiór gotówki, a chodziło o 14500 złotych, 2500 dolarów amerykańskich i 500 euro. Wszystko potoczyło się błyskawicznie i zgodnie z planem. Kryminalni zatrzymali 15-latka, który wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami chciał oszukać starsze małżeństwo .

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 15-latek usłyszał zarzut, sąd zdecydował o umieszczeniu go w ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.