sobota, 25 września 2021

Zatrzymali agresora, który znęcał się nad kobietą i jej synem

Wyważyli drzwi i zatrzymali agresywnego konkubenta, który znęcał się nad kobietą i jej synem. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, a podczas interwencji policjantów próbował uniemożliwić jej przeprowadzenie. 42-latek usłyszał zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu wcześnie rano policjanci z komisariatu na Bemowie zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu, kiedy policjanci zapukali do drzwi, wyszła zapłakana kobieta, która próbowała je otworzyć. Od razu została siłą wciągnięta do mieszkania przez agresywnego konkubenta.

Dalej sytuacja potoczyła się dynamicznie. Mężczyzna krzyczał, że nie otworzy drzwi, za drzwiami słychac było krzyki i płacz kobiety. Policjanci zadziałali skutecznie i nie czekali dłużej, na miejsce wezwali załogę straży pożarnej, która siłowo weszła do mieszkania. Policjanci zatrzymali agresora, który przez cały czas krzyczał i wyzywał kobietę. Swoim zachowaniem próbował uniemożliwić funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji. Kobieta opowiedziała policjantom, że konkubent znęca się nad nią psychicznie i fizycznie i to trwa już od maja ubiegłego roku. Miał on również znęcać się nad jej 13-letnim synem. Bardzo często wszczyna awantury, podczas których używa słów wulgarnych pod jej adresem, popycha i szarpie.

42-latek został doprowadzony do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że ma on prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W komisariacie policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad kobietą i dzieckiem. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska


Nasi partnerzy