Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Kierowca na kolanach miał wagę elektroniczną i różne narkotyki, pasażer z kolei w jednej dłoni trzymał zawiniątko z mefedronem, a w drugiej pieniądze. W takiej właśnie sytuacji zastali 30-latka i 40-latka wawerscy kryminalni. Policjanci na gorącym uczynku, podczas transakcji narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn. 30-latek od jakiegoś czasu pozostawał w zainteresowaniu operacyjnych jako podejrzewany o handel środkami odurzającymi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, 40-latek posiadania narkotyków, natomiast 30-latek posiadania znacznej ilości środków odurzających i handlu nimi. Decyzją sądu 30-latek został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z Wawra od jakiegoś czasu interesowali się 30-latkiem, który miał trudnić się handlem środkami odurzającymi. Policjanci gromadzili na jego temat informacje i podejmowali obserwacje. Kilka dni temu ustalili, gdzie mężczyzna ma się pojawić i gdzie najprawdopodobniej ma dojść do transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze wiedzieli, że 30-latek najczęściej umawia się z klientami w samochodzie na parkingach.

Operacyjni podjęli działania. Zgodnie z przewidywaniem, w pewnym momencie do samochodu 30-latka wsiadł mężczyzna. Policjanci zainterweniowali. Kierowca na kolanach miał mała wagę elektroniczną i kilka zawiniątek ze środkami odurzającymi, pasażer z kolei trzymał w ręku pieniądze i torebkę z mefedronem. Na widok funkcjonariuszy w popłochu obaj mężczyźni odrzucili wszystkie rzeczy. Zostały one zabezpieczone i poddane oględzinom. 30-latek i 40-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Wawrze zgromadzili materiał dowodowy, na jego podstawie 40-latek usłyszał zarzut posiadania mefedronu. 30-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie przedstawiono mu dwa zarzuty, posiadania znacznej ilości narkotyków, marihuany, mefedronu, haszyszu, amfetaminy, a także handlu środkami odurzającymi w okresie od początku 2023 roku do momentu zatrzymania.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego 30-latka. Sąd do wniosku się przychylił i mężczyzna trafił do areszt na 3 miesiące. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.