Zatrzymani sprawcy rozboju

Dzielnicowi z Makowa Mazowieckiego zatrzymali dwóch 18 – latków. Zatrzymani podejrzani są o popełnienie rozboju. Za takie przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek (31.07) o godz. 19:30 dzielnicowi zostali wezwani na interwencję na ulicę Sportową w Makowie Mazowieckim. Jak ustalono idący Parkiem Sapera przechodnie zareagowali na grupę młodych bijących się chłopaków. Wezwali na miejsce policję. Na widok radiowozu dwóch mężczyzn uciekło. Dzielnicowi na miejscu ustalili, że grupa kilku osób zaczepiła słownie trzech 18 – latków idących nad rzekę łowić ryby, a następnie dwóch z nich zaczęło bić dwóch 18 – latków idących na ryby.

Jak wynikało z relacji poszkodowanych, zostali oni pobici i okradzeni przez dwóch młodych mężczyzn, nie znanych im osobiście. W trakcie tego zdarzenia jeden z poszkodowanych 18-latków utracił telefon komórkowy i wędkę. Dzięki reakcji przechodniów, którzy natychmiast wezwali policję i próbowali odciągnąć agresywnych mężczyzn być może nie doszło do tragedii.

Dzielnicowi bardzo szybko zatrzymali sprawców rozboju na ul. Kopernika w Makowie Maz. Dwaj 18 – letni mieszkańcy Makowa szli chodnikiem. Jeden z mężczyzn skradziony telefon miał przy sobie. Skradzioną wędkę schowali w pobliskich krzakach.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.