Sprawca kradzieży 20 kg mięsa zatrzymany

Policjanci z komendy w Płońsku zatrzymali 32-latka, który włamał się do domu i skradł biżuterię, alkohol oraz 20 kg mięsa z lodówki. Mieszkańcowi pow. płońskiego grozi nawet 10 lat więzienia. Decyzję w sprawie podejrzanego podejmie sąd.

W miniony poniedziałek (31.07) w gminie Załuski doszło do kardzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Policjanci ustalili, że sprawca po uprzednim otworzeniu drzwi skradł z domu m.in. biżuterię, alkohol oraz…20 kg mięsa z lodówki. Na gorącym uczynku nakrył go pokrzywdzony, lecz mężczyzna odepchnął go, po czym uciekł. Już po kilku godzinach sprawca został zatrzymany. Jak się okazało był to 32-letni mieszkaniec pow. płońskiego. Zebrany przez Policję w tej sprawie materiał dowody pozwolił na przedstawienie 32-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Płońsku, Sąd Rejonowy w Płońsku zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podinsp. Grzegorz Osiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.