piątek, 14 maja 2021

Zatrzymani za włamania do altanek

Gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamania do altanek ogrodowych w Gostyninie. 21-latek i 17–latek okazali się być mieszkańcami

Gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamania do altanek ogrodowych w Gostyninie. 21-latek i 17–latek okazali się być mieszkańcami gminy Gostynin. Starszy z mężczyzn nie próżnował i dopuścił się kilku innych przestępstw.

W maju policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań do altanek ogrodowych „Bratoszewo” w Gostyninie. Sprawcy kradli głównie elektronarzędzia, ich uwadze nie umknął również rower. Wnikliwa praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawców przestępstw. Podczas czynności wykonywanych z 21–letnim mężczyzną funkcjonariusze dodatkowo przedstawili mu kilka innych zarzutów.

Czynności wykonane przez policjantów pozwoliły na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem zatrzymanym. Ponadto 21-letni mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia roweru wraz z plecakiem w której znajdowały się komplet kluczy i lornetka, przywłaszczenie samochodu osobowego ford, przywłaszczenie motoroweru, piły spalinowej, oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które powróci do właścicieli. Podejrzani przyznali się do popełnionych przestępstw, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie, Na chwilę obecną 21–letni mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, natomiast 17- letni mężczyzna 5 zarzutów. Policjanci „kryminalni” ustalają kolejnych pokrzywdzonych, nie wykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Autor: mł asp. Żaneta Kołodziejska


Nasi partnerzy