Zatrzymanie w Płocku przez grupę realizacyjną

Funkcjonariusze z grupy realizacyjnej płockiej komendy oraz policjanci operacyjni zatrzymali mężczyzn podejrzanych o rozbój. Wśród zatrzymanych był 35-latek, który podejrzany jest również o liczne kradzieże, w tym usiłowanie kradzieży samochodu. Płocczanin zaledwie kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Podczas policyjnej akcji zatrzymana została też 30-latka. W mieszkaniu płocczanki policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk amunicji. Podejrzani o rozbój przekazani zostali do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.

Przedwczoraj na jednej z ulic Płocka policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz funkcjonariusze z grupy realizacyjnej płockiej komendy zatrzymali osobowe audi. Pojazdem tym podróżowali mężczyźni podejrzani o rozbój, do którego doszło na początku maja w Gostyninie. Jeden z pasażerów, 35-letni płocczanin ponadto podejrzany jest o liczne kradzieże oraz usiłowanie kradzieży dodge. Mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Jest on również podejrzany o kradzież pieniędzy w jednym z płockich hipermarketów.

Wśród zatrzymanych osób była 30-latka. W mieszkaniu płocczanki policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk amunicji, która przekazana została do dalszych badań balistycznych. Kobieta po czynnościach procesowych została zwolniona.

W wypożyczonym pojeździe, którym podróżowali zatrzymani mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli maczetę oraz przyrządy służące do otwierania zamków. Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące z rozboju w Gostyninie. Podejrzani (32- i 35-latek) przekazani zostali do dalszych czynności procesowych Prokuraturze Rejonowej w Gostyninie.

Grupy realizacyjne w komendach miejskich garnizonu mazowieckiego rozpoczęły działanie w lipcu ubiegłego roku. Funkcjonują w strukturach komórek patrolowo-interwencyjnych. W skład grup realizacyjnych wchodzi 36 funkcjonariuszy. Policjanci pełniący służbę w ich ramach stanowią wsparcie dla codziennej służby patrolowo-interwencyjnej. Kierowani są do interwencji, w realizacji których niezbędne jest posiadanie specjalistycznego przeszkolenia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska/Sztab KWP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.