czwartek, 20 stycznia 2022

Zatrzymany bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

W Ciechanowie zatrzymano kierującego pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo samochód, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło na ul. 3-Maja. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 29-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, który poruszał się samochodem marki Renault. Badanie trzeźwości wskazało, że kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Jak się okazało samochód którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto przepisy podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio.


Zobacz również