Zatrzymany do kontroli, uciekał pieszo

Kierowca volkswagena po zatrzymaniu pojazdu do kontroli zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy, dodatkowo poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

3 stycznia około po godz.16 w Ciechanowie na ul. Augustiańskiej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Golf. Kierowca golfa jak tylko zatrzymał samochód, zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany. Był to 29-letni mieszkaniec Ciechanowa. Od mężczyzny czuć było alkohol, jak się okazało 29-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach policjanci ustalili, że 29-latek jest poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo samochód, którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia OC.

Samochód został odholowany, natomiast kierowca zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.