Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI GOSTYNIŃSKIEGO POLICJANTA URATOWANO LUDZKIE ŻYCIE

W poniedziałek (02.01) tuż przed północą pomocnik dyżurnego gostynińskiej policji odebrał zgłoszenie o próbie samobójczej 28-letniej kobiety. Zgłoszenie przekazał mieszkaniec Skierniewic, któremu 28-latka przesłała wiadomość SMS-em, z treści której wynikało, że chce popełnić samobójstwo. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.

Pomocnik Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie po otrzymaniu zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego z treści, którego wynikało, że mieszkaniec Skierniewic otrzymał od swojej znajomej wiadomość SMS-em, z której wynikało, że 28-letnia kobieta żegna się z nim i chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna nie znał dokładnego miejsca zamieszkania znajomej, znał tylko numer telefonu komórkowego do kobiety. Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń. Nigdy nie wiadomo do końca w jakim stanie psychicznym jest rozmówca. Dodatkowo, niewłaściwie poprowadzona rozmowa może spowodować targnięcie się na swoje życie.

Obsługujący zdarzenie policjant niezwłocznie podjął czynności zmierzające do ustalenia adresu kobiety, w międzyczasie próbował nawiązać z nią kontakt telefoniczny. Kobieta po kilku sygnałach odebrała telefon, potwierdziła, że zażyła duże ilości środków depresyjnych, które popiła alkoholem. 28-latka z trudem odpowiadała na zadawane pytania, nie chciała kontynuować rozmowy. Po kilku minutach rozmowy powiedziała, że zamieszkuje wspólnie z rodzicami, jednak nie chce ich obudzić. Funkcjonariusz namówił kobietę do obudzenia rodziców i przekazania im telefonu. Po ustaleniu adresu policjant na miejsce skierował patrol gostynińskiej policji oraz pogotowie. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy. 28-letnia mieszkanka powiatu gostynińskiego została zabrana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. Na miejscu w pokoju kobiety został znaleziony list pożegnalny, w którym 28-latka dziękowała i żegnała się z poszczególnymi członkami rodziny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz zaangażowaniu policjanta nie doszło do tragedii.

Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to mł. asp. Michał Sobol. W policji służy prawie 8 lat, a od kilku lat jest pomocnikiem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Gostyninie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.