poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Zatrzymany za narkotyki usiłował wręczyć łapówkę

Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji pełniąc służbę na terenie Ochoty zatrzymali 24-letniego obywatela Włoch, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności, usiłował wręczyć policjantom łapówkę. 24-latek usłyszał dwa zarzuty i może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pełniący służbę na warszawskiej Ochocie patrolując teren dzielnicy zauważyli mężczyznę, który na ich widok zmienił kierunek i zaczął szybkim krokiem się oddalać. Mundurowi postanowili sprawdzić powód jego dziwnego zachowania. W czasie legitymowania 24-latek wykonywał nerwowe ruchy i był wyraźnie zdenerwowany. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. W trakcie dalszych czynności, u mężczyzny ujawniono w pudełku po papierosach torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego. 24-latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaoferował policjantom łapówkę. Obcokrajowiec został zatrzymany i przewieziono go do komendy na Ochocie.

W wyniku przeprowadzonego testu okazało się, że 24-latek posiadał przy sobie marihuanę, której waga odpowiadała 3 porcjom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji. Wobec mężczyzny zastosowano dozór Policji. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Karol Cebula


Nasi partnerzy