wtorek, 28 września 2021

Zatrzymany za uszkodzenie kamery miejskiego monitoringu

Otwoccy policjanci zatrzymali 20-latka, który kilka dni temu w nocy na terenie parku uszkodził kamerę miejskiego monitoringu. Mężczyzna już usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, po czym przyznał się do popełnienia czynu i poddał dobrowolnie karze.

Policjanci z wydziału prewencji wraz z policjantami z ogniwa do spraw nieletnich wnikliwie pracowali nad sprawą uszkodzenia kamery miejskiego monitoringu na terenie otwockiego parku. O przestępstwie zawiadomił kilka dni temu pracownik urzędu miasta.

Funkcjonariusze niezwłocznie zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Na jednym z zabezpieczonych nagrań widać, jak młody mężczyzna uderza w kamerę. Ponadto zachowaniu wandala przygląda się pięcioosobowa grupa młodych osób, która spożywa alkohol, zaśmieca miejsce publiczne i nie przestrzega obostrzeń sanitarnych z powodu pandemii.

Policjanci z wydziału prewencji współpracując z policjantami z ogniwa do spraw nieletnich przeanalizowali nagrania oraz zdobyte informacje, a następnie wytypowali sprawcę przestępstwa. W ubiegły wtorek mundurowi zatrzymali podejrzanego 20-latka w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów, przyznał się do uszkodzenia kamery i poddał dobrowolnie karze.

Funkcjonariusze ustalili również dane osób, które tej nocy byli z 20-latkiem w parku. Cała piątka w wieku 17-18 lat odpowie za zachowanie niezgodne z prawem. Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Paulina Harabin


Nasi partnerzy