piątek, 14 maja 2021

Zatrzymany za znaczną ilość narkotyków

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który miał zajmować się handlem różnego rodzaju

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który miał zajmować się handlem różnego rodzaju narkotyków. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 25-latka i zabezpieczyli sporą ilość substancji psychotropowych.

Kryminalni z komendy na Ochocie pozyskali informację o mężczyźnie, który zajmuje się handlem narkotykami. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i w wyniku krótkotrwałej obserwacji na klatce schodowej w jednym z bloków, zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. 25-latek na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i próbował zamknąć się w windzie. Kryminalni, widząc co się dzieje, użyli wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i założyli mu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. W czasie przeszukania u mężczyzny ujawniono klucze od mieszkania.

W toku dalszych działań ustalono mieszkanie, do którego 25-latek posiadał klucze. Po wejściu do niego na blacie kuchennym policjanci zauważyli worek foliowy z zawartością suszu roślinnego. W wyniku przeszukania pomieszczeń znaleźli jeszcze kilkaset porcji narkotyków. Łącznie zabezpieczono 204 porcje marihuany i 30 porcji mefedronu. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również gotówkę.

W trakcie czynności mężczyzna dostał ataku epilepsji. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do utraty przytomności przez mężczyznę i przyjazd załogi karetki pogotowia nie był konieczny. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i udostępniania ich. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Karol Cebula


Nasi partnerzy