Złamał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna ma aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po raz kolejny wpadł w ręce mundurowych, bo przekroczył prędkość. Za niestosowanie się do decyzji sądu grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu makowskiego ma orzeczone trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowe w Ciechanowie i Mławie. Za wielkokrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do postanowień wymiaru sprawiedliwości sąd orzekł wobec 33-latka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to, mężczyzna wsiadł za kierownicę. Na pytanie policjantów dlaczego wciąż nie stosuje się do wyroków sądu odrzekł, że „musi dojeżdżać do pracy”. Za przekroczenie prędkości został już ukarany mandatem karnym.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.