Zlikwidowana samochodowa „dziupla”, odzyskane 4 pojazdy i zatrzymane 3 osoby.

Zlikwidowana „dziupla” samochodowa, zabezpieczone cztery pojazdy skradzione z terenu Niemiec i Francji oraz części i akcesoria samochodowe to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Na jednej z posesji na terenie powiatu pruszkowskiego w ręce operacyjnych wpadło trzech mężczyzn podczas „przebijania” numerów VIN. Cała trójka po usłyszeniu zarzutów karnych trafiła do aresztu na 3 miesiące.

Policjanci z Woli dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie powiatu pruszkowskiego znajdują się skradzione z Niemiec i Francji pojazdy. Operacyjni wiedzieli również, że auta z przebitymi numerami VIN mają trafić do zachodniej Europy. Dodatkowe ustalenia operacyjne, jakie wykonali pozwoliły im wytypować dokładny adres posesji, na której auta miały być przechowywane. W jej rejonie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy wsparciu policjantów z wydziału kryminalnego zaplanowali działania.

Wcześnie rano pojechali na miejsce. Na terenie posesji zastali trzech mężczyzn. Dwóch z nich siedziało w toyocie, wpadli na gorąco podczas ingerencji w fabryczne oprogramowanie komputera samochodowego. Jeden z nich miał przy sobie pieniądze w kwocie ponad dwóch tysięcy euro. Trzeci z mężczyzn, który przebywał na posesji, został również zatrzymany. Podczas przeszukania posesji i garażu policjanci ujawnili inne pojazdy: dwie toyoty, lexusa,audi, renault oraz przedmioty służące do zmiany numerów VIN w pojazdach, w tym narzędzia, elektronarzędzia i substancje chemiczne. Policjanci ujawnili również naklejki z numerami VIN oraz naklejki wzorowane na tabliczki znamionowe z numerami VIN, szwajcarskie, ukraińskie i polskie tablice rejestracyjne.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz specjaliści z zakresu mechanoskopii z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, którzy przeprowadzili oględziny. Po sprawdzeniu pojazdów okazało się, że trzy toyoty i lexus pochodzą z przestępstwa kradzieży z Niemiec i Francji, a ich łączna wartość jest nie mniejsza niż 200 000 złotych. Policjanci ustalili również, że lexus dodatkowo ma zamontowaną podrobioną tablicę rejestracyjną.

Trzech mężczyzn w wieku 28, 29 i 43 lat zostało doprowadzonych do policyjnej celi. W sprawie zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące paserstwa pojazdów znacznej wartości oraz podrobienia tablicy rejestracyjnej. Na wniosek prokuratora decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Za te przestępstwa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.