Złodziei wypatrzył pracownik ochrony

Dzięki czujności pracowników ochrony oraz wnikliwości funkcjonariuszy, sprawcy kradzieży nie unikną odpowiedzialności. 37-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających, a jego o 11 lat starszy kolega okazał się być poszukiwanym do odbycia kary blisko 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy poranek z oficerem dyżurnym piaseczyńskiej komendy skontaktował się pracownik ochrony Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej. Zaniepokojony poinformował, że na kamerach monitoringu zaobserwował Citroena Berligo, a w jego wnętrzu osoby, które mogą mieć związek z kradzieżą odzieży sprzed kilku dni. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego. Równie szybko potwierdzili, że przypuszczenia pracownika ochrony były słuszne i uzasadnione.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 48 lat oraz towarzyszącą im 36-letnią kobietę. Przejrzenie zapisu kamer monitoringu z 20 lutego 2023 roku jednoznacznie potwierdziło, że to właśnie ci mężczyźni są odpowiedzialni za kradzież dwóch worków z zawartością 180 sztuk bluzek damskich. Szybko okazało się również, że historia obydwu delikwentów jest znacznie „bogatsza”. W trakcie kontroli 37-latka funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające w postaci marihuany, metaamfetaminy, amfetaminy oraz mefedronu. 48-latek z kolei okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary pozbawienia wolności w wysokości 2 lat i 6 miesięcy.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.