piątek, 03 grudnia 2021

Zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich od 7 listopada

Od 7 listopada zmianie ulega rozkład jazdy i będzie on obowiązywał do 11 grudnia. Będą kontynuowane najważniejsze prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK, w tym przede wszystkim na stacji Warszawa Zachodnia.

Szczegóły zmian:

R1 Warszawa – Skierniewice
Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniu 7 listopada. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz
Wciąż będą trwały prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Z uwagi na brak torów odstawczych w Łowiczu Głównym zostanie ograniczona liczba połączeń kolejowych do tej stacji i w zamian kursowała będzie ZKA. Z uwagi na remonty dróg zmieni się organizacja ZKA – autobusy przyspieszone z Łowicza Głównego do Sochaczewa nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich.

R6 Warszawa – Szulborze Wielkie
Z uwagi na budowę tunelu drogowego w stacji Zielonka ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Z uwagi na utrudnienia zmniejszy się liczba połączeń na tym odcinku.

R9 Warszawa – Działdowo
Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM będą rozpoczynały/kończyły bieg na p.o. Warszawa Wola lub stacji Warszawa Gdańska. Połączenia lotniskowe nadal będą kursowały tylko do/z stacji Warszawa Centralna.

R81 Dęblin – Radom
Z uwagi na prace związane z wymianą sieci trakcyjnej w dniach 8 – 30 listopad na odcinku Żytkowice – Pionki – Jedlnia Letnisko ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Z uwagi na te prace zmieni się rozkład jazdy pociągów.

R8 Radom – Skarżysko Kamienna
W dniach 10-30 listopada z uwagi na prace utrzymaniowo naprawcze na odcinku Rożki – Jastrząb ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Z uwagi na te prace zmieni się rozkład jazdy pociągów. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.


Zobacz również