wtorek, 30 listopada 2021

Francuz poszukiwany w Szwajcarii

Francuz został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Straży Granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina, dokąd przyleciał ze Stambułu. Mężczyzna poszukiwany był przez władze Szwajcarii za liczne przestępstwa.

Podróżny wpadł podczas odprawy paszportowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie. Po weryfikacji w informatycznych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. W obydwu bazach wpisy o poszukiwaniu zamieściły władze Szwajcarii. Obywatel Francji dopuścił się na terenie ich kraju licznych oszustw oraz fałszerstw.

Podczas przeszukania będącego następstwem zatrzymania w bagażu podróżnego ujawniono podrobiony francuski dowód osobisty oraz przeszło 30 kart zadrukowanych grafiką banknotów o nominale 500 i 50 EURO.

Zatrzymany usłyszał zarzuty czynienia przygotowań do posłużenia się podrobionymi dokumentami (art. 270 par. 3 kk). Decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie zatrzymany przez Straż Graniczną obywatel Francji został tymczasowo aresztowany.


Zobacz również