Zmodernizowany oddział urologiczny Szpitala Kolejowego w Pruszkowie otwarty!

Dobiegła końca przebudowa oddziału urologicznego Szpitala Kolejowego w Pruszkowie. Mechaniczna wentylacja z klimatyzacją, modernizacja instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazów medycznych, przebudowa pomieszczeń, także pod kątem osób z niepełnosprawnością – to tylko część prac zrealizowanych w ramach inwestycji. Objęła ona także zakup profesjonalnego sprzętu medycznego, zestawów komputerowych i mebli biurowych. Inwestycja była możliwa dzięki środkom samorządu województwa mazowieckiego, który na ten cel przeznaczył 6,8 mln zł.

Oddział Urologii Szpitala Kolejowego im. dr n. med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie jest nowoczesną jednostką zajmującą się diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń układu moczowego i moczowo-płciowego u mężczyzn w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Od lat wspieramy pruszkowski Szpital Kolejowy w rozwoju i dostosowaniu placówki do najnowszych standardów medycznych. Dzięki pieniądzom z naszego budżetu szpital m.in. kupił sprzęt i zmodernizował oddział urologiczny. Oznacza to lepsze warunki leczenia pacjentów urologicznych, cierpiących na kamicę nerkową czy nowotwory układu moczowego – zauważa marszałek Adam Struzik.

Modernizacja oddziału urologii polegała na wykonaniu kompleksowych robót budowlanych pomieszczeń o łącznej powierzchni około 600 m kw. Przebudowano pokoje, dostosowano je do potrzeb osób z niepełnosprawnością i wyposażono w nowe meble. Zmodernizowano instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i gazów medycznych, przeprowadzono termomodernizację poddasza. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza zakupiono także specjalistyczny sprzęt medyczny, m.in. aparat USG, uretereskopy, resekoskop bipolarny, zestaw do przeskórnej nefroskopii, narzędzia chirurgiczne do sali zabiegowej.

Mamy nadzieję, że nasz nowy oddział urologii stanie się miejscem, które pacjenci będą chcieli chętnie odwiedzać, aby znaleźć tutaj fachową pomoc i wsparcie w każdej sytuacji zdrowotnej. Otwierając te drzwi, otwieramy nowy rozdział w historii naszego szpitala, gotowi leczyć z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem w pięknych, nowoczesnych i komfortowych wnętrzach oraz z wykorzystaniem najnowszego sprzętu – zaznacza ordynator Oddziału Urologii dr n. med. Ewa Bres-Niewada.

Oddział urologii leczy pacjentów z kamicą nerkową i moczowodową, nowotworami układu moczowego, łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, nietrzymaniem, zatrzymaniem moczu, wodonerczem i innymi schorzeniami układu moczowo-płciowego. Działalność oddziału jest pełnoprofilowa, jednak specjalizuje się on w wykonywaniu zabiegów minimalnie inwazyjnych związanych z leczeniem kamicy i nowotworów układu moczowego. Doświadczenie kadry i wyposażenie bloku operacyjnego pozwala na przeprowadzanie złożonych zabiegów endoskopowych i laparoskopowych. W zakresie leczenia skomplikowanej kamicy nerkowej oddział stał się de facto ośrodkiem referencyjnym dla innych placówek.

Nadrzędnym celem inwestycji jest utworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla hospitalizacji pacjentów oraz stworzenie funkcjonalnych gabinetów lekarskich i zabiegowo-diagnostycznych dla zespołów lekarskich i pielęgniarskich oraz całego personelu medycznego – mówi Ilona Nasiadka, członek zarządu spółki Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer Sp. z o.o.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.