Znacznie przeładowane dostawczaki zatrzymane koło Wyszkowa

Prawie 9,5 t i ponad 7,5 t ważyły dwa samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Przeciążone pojazdy wycofali tymczasowo z dalszej jazdy inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego z Garwolina.

W poniedziałek (1 lipca) na ekspresowej „ósemce” w pobliżu Wyszkowa, patrol ITD prowadził standardowe czynności kontrolne. Weryfikowano m.in. parametry wagowe, stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierujących. Funkcjonariusze ITD zatrzymali i skierowali na inspekcyjne wagi dwa samochody dostawcze. Powodem podjęcia tych interwencji było podejrzenie przekroczenia tonażu. Oba pojazdy przewoziły znacznie za dużo artykułów spożywczych i ważyły wraz z ładunkiem 9,35 t oraz 7,55 t zamiast dopuszczalnych 3,5 t. Kierowca cięższego samochodu dostawczego został ukarany mandatem karnym w maksymalnej wysokości za to wykroczenie – 3000 zł. Z kolei na kierującego „lżejszym” busem nałożono mandat karny w kwocie 2000 zł. Oprócz tego inspektorzy zakazali obu kierowcom dalszej jazdy z punktu kontrolnego do momentu przeładowania nadmiaru przewożonych artykułów spożywczych na inne pojazdy. Do tego celu potrzebne były pojazdy o większej dopuszczalnej masie całkowitej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.