Znęcał się nad żoną. Posiedzi w areszcie

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o znęcanie fizyczne i psychiczne nad żoną. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z ciechanowskiej komendy prowadzą postępowanie przeciwko 40– letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, stosował przemoc słowną oraz fizyczną. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu. Na wniosek policji, prokuratura zastosowała wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na kolejną interwencję. Okazało się, że 40– latek zlekceważył zastosowane wobec niego środki i wszczął kolejną awanturę ze swoją żoną. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za przestępstwo znęcania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.