Znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy

Policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie o awanturującym się kliencie w jednej z placówek handlowych. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, jednego z nich kopnął w nogę, nie stosował się do wydawanych poleceń i słowami wulgarnymi znieważył mundurowych. Został zatrzymany. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 6:30 dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kliencie, który w jednej z placówek handlowych wszczął awanturę. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jednak przed ich przybyciem, zdążył się oddalić. W trakcie penetracji terenu zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał ustalonemu wcześniej opisowi. Podjęli wobec niego interwencję.

23-latek od samego początku był agresywny w stosunku do policjantów, nie stosował się do wydawanych poleceń, słowami wulgarnymi znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich kopiąc go w nogę. Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.