piątek, 07 października 2022

Polscy strażacy i policjanci pomogą Turcji w gaszeniu pożarów

Strona turecka zwróciła się do Polski z prośbą o udzielenie wsparcia w walce z pożarami, które objęły ten kraj. Dzięki inicjatywie i wsparciu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego pomoc zostanie udzielona.

W składzie grupy ratowniczej znalazło się dwóch strażaków, ratowników wysokościowych, z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

Jako pierwszy, w piątek 6 sierpnia o godzinie 4:00 rano wyruszył z pomocą transport kołowy. Samochód z Komendy Głównej PSP przewiezie do Turcji: 3 ratowników Państwowej Straży Pożarnej (kierowca, dowódca grupy, ratownik śmigłowcowy – operator), zbiornik do gaszenia pożarów z powietrza typu Bambi Bucket o pojemności 1500 l, zbiornik Bambi Bucket o pojemności 3000 l, zestaw naprawczy do zbiorników Bambi oraz zestaw naprawczy do śmigłowca na wypadek awarii. Grupa ta wraz z wyposażeniem będzie stanowiła wsparcie logistyczno – operacyjne na miejscu działań.

Wylot śmigłowca policyjnego Black Hawk S-70i zaplanowano na sobotę 7 sierpnia na godz. 4 rano z lotniska Warszawa Babice. Na jego pokładzie znajdzie się: 8 policjantów w tym 4 pilotów i 4 inżynierów mechaników oraz 3 ratowników wysokościowych PSP (w tym dwóch z KM PSP m. st. Warszawy), a także zbiornik typu Bambi Bucket o pojemności 1500 litrów.


Zobacz również