Żołnierze pomogli poszkodowanej w wypadku

Żołnierze Wojska Polskiego, którzy poruszali się drogą relacji Ciechanów-Przasnysz pierwsi udzielili pomocy poszkodowanej w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Łagunach.

Samochód osobowy, którym podróżowała 51-letnia kobieta wjechał do rowu. Według ustaleń policjantów poczynionych na miejscu, wynika, że kierująca fordem jechała w kierunku Ciechanowa. 51-latka podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu i dachowała. Kobieta najprawdopodobniej chciała uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem.

Świadkami tego zdarzenia byli żołnierze Wojska Polskiego, płk dypl. Bogusław Postek z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz mat Adrian Skowroński z 6 Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego im. adm. Arendta Dickmana w Gdyni. Żołnierze zatrzymali się na miejscu zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w pojeździe, a spod maski samochodu wydobywał się dym.

Determinacja mężczyzn spowodowała, że udało im się odciągnąć drzwi pojazdu, a kobietę wydostać i ułożyć w bezpiecznym miejscu. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej 51-latką zaopiekowali się ratownicy medyczni. Gdy żołnierze udzielali pomocy kobiecie inny świadek zdarzenia w tym czasie wzywał służby ratunkowe. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku wyjaśniają ciechanowscy policjanci.

Postawa żołnierzy jest godna pochwały i uznania. Ratowanie życia i zdrowia zawsze stoi na pierwszym miejscu.

Autor: nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.