100-lecie OSP Karniewo

14 sierpnia miała miejsce uroczystość 100-lecia działalności OSP w Karniewie (powiat makowski). Uroczystość poprzedziła Msza święta w intencji strażaków w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Karniewie odprawiona przez księdza Krzysztofa Dziadaka.

Główna uroczystość odbyła się na placu wewnętrznym przed remizą i rozpoczęła się od złożenia meldunku. Następnie nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu przez Orkiestrę Dętą z Makowa Mazowieckiego pod batutą Pana Kapelmistrza Andrzeja Jednoroga. Kolejnym punktem uroczystości było przywitanie zaproszonych gości przez dh. Michała Jasińskiego – Wójta Gminy Karniewo oraz odczytanie rysu historycznego przez Prezesa OSP dh. Andrzeja Kuczyńskiego.

Dokonano także odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej związanej ze 100-leciem istnienia OSP Karniewo oraz prezentacji muralu na bramach garażowych remizy. Podczas uroczystości Jednostce OSP oraz zasłużonym strażakom wręczono medale i wyróżnienia.

Wśród zaproszonych gości byli:
– st. bryg. Jacek Gaczkowski – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, reprezentujący Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkie PSP,
– st. bryg. Cezary Pichała – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim,
– Mirosław Augustyniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,
– Zbigniew Deptuła – Starosta Makowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
– Włodzimierz Kacprzycki – Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KPP w Makowie Mazowieckim,
– Sławomir Klik – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Makowie Mazowieckim,
– byli komendanci powiatowi, kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu gminy Karniewo, radni powiatowi i gminni.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Bartosz Kołodziejski – KP PSP w Makowie Mazowieckim

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.