Wpadli z kradzionymi przedmiotami

Policjanci z Makowa Mazowieckiego zatrzymali dwie osoby, podejrzane o paserstwo i posiadanie maszyn do produkcji krajanki tytoniowej. Mężczyźni przewozili skradzione bmw rozebrane na części. Zabezpieczono także skradzioną przyczepkę samochodową i części samochodowe od pojazdów różnych marek.

W ostatnim tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego makowskiej policji na ternie gminy Karniewo zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa sprintera. W aucie jechało dwóch mężczyzn. Kiedy policjanci otworzyli drzwi do części ładunkowej auta zobaczyli szczelnie zapakowane w worki foliowe różne przedmioty. Kiedy zaczęli sprawdzać zawartość okazało się, że są to części samochodowe. Pod nimi natomiast rozebrane częściowo bmw. Okazało się, że auto było pozbawione znaków indentyfikacyjnych, prawdopodobnie skradzione. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 43 lat. Obaj to obywatele Litwy. Auto oraz cały załadunek został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Podczas dalszych czynności policjanci dotarli do posesji, z której auto wyjechało. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ciężarowego mercedesa, skradzioną przyczepkę samochodową z terenu powiatu ciechanowskiego, zagłuszarki GPS, krótkofalówki, elektronarzędzia oraz części samochodowe z różnych pojazdów. Zabezpieczono również dwie maszyny do produkcji krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego skrupulatnie pracowali kilka dni, by zabezpieczyć rzeczy i zebrać materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów paserstwa samochodu, elektronarzędzi i przyczepki samochodowej. Policjanci zabezpieczyli również od podejrzanych kilkanaście tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Autor: podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.