Rozbudowa komisariatu na Ursynowie

Kolejna inwestycja prowadzona przez Komendę Stołeczną Policji dobiegła końca. To rozbudowa Komisariatu Policji na Ursynowie, który od 2019 roku zmienił swoje oblicze. Obiekt zyskał nowe skrzydło, dzięki któremu policjanci i pracownicy cywilni mają zapewnione lepsze warunki pracy, a interesanci, szczególnie ci ze specjalnymi potrzebami, poziom obsługi.

Przebudowa Komisariatu Policji Warszawa Ursynów rozpoczęła się w marcu 2019 roku w ramach przyjętego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Programu Modernizacji Policji w latach 2017-2020”.

Inwestycja polegała na przebudowie dotychczasowej siedziby wraz z dobudową nowego skrzydła, które jest uzupełnieniem istniejącego obiektu. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków budżetu państwa w wysokości ponad 28 milionów złotych.
W czerwcu 2021 roku zostało wydane pozwolenie na użytkowanie nowej części obiektu, a w lipcu 2022 roku zakończono prace modernizacyjne w dotychczasowej siedzibie.

Dzięki tej inwestycji policjanci i pracownicy cywilni mają zapewnione lepsze warunki pracy, ale przede wszystkim podniesiony został poziom obsługi interesantów i osób ze szczególnymi potrzebami.

W nowo oddanej, rozbudowanej siedzibie Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, powierzchnia użytkowa wynosi blisko 4150 m2, gdzie etatowo służbę pełni 191 policjantów oraz 14 pracowników cywilnych. W strukturze organizacyjnej Komisariatu znajdują się: Wydział Dochodzeniowo-Śledczy, Wydział Kryminalny, Wydział Prewencji i Wydział Wywiadowczo – Patrolowy.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.