104 km/h w Centrum Ciechanowa. 24 latek stracił prawo jazdy

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy lekkomyślny 24-latek, który pędził ulicą Armii Krajowej z prędkością 104 km/h. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego policjanci ukarali go mandatem 1500 zł i 13 punktami karnymi. Pamiętajmy – droga to nie tor wyścigowy, a brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki.

W miniony czwartek (29.06) policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali w centrum miasta kierowcę hondy. Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 24-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który pędził ulicą Armii Krajowej z prędkością 104 km/h. Tym samym dopuszczalną prędkość przekroczył o ponad 54 km/h. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego policjanci ukarali go mandatem 1500 zł i 13 punktami karnymi. Pirat drogowy stracił też prawo jazdy na 3 miesiące. Policjantom tłumaczył, że ma za szybkie auto.

Apelujemy – nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych! Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.