Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu płońskiego

W miniony weekend na drogach powiatu płońskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców i pijanego rowerzystę. Wyniki badań na zawartość alkoholu wyniosły od 1,8 do ponad 2 promili. Konsekwencje bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne w skutkach. Po raz kolejny mundurowi apelują: Piłeś? Nie jedź!

Trudno opisać zachowanie czworga kierujących, którzy pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Czy określenia: nieodpowiedzialność, brak rozwagi czy brak zdrowego rozsądku są wystarczające? Zdecydowanie nie.

W piątkowy wieczór policyjny patrol został skierowany na ul. Ogrodową w Płońsku, gdzie osobowym oplem miał się poruszać nietrzeźwy kierowca. W czasie kontroli tego pojazdu okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek faktycznie jest pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Do tego policjanci ustalili, że płońszczanin ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Następnego dnia po południu patrol ruchu drogowego w Sochocinie zatrzymał do kontroli osobowe audi. Kierowca pojazdu – 49-latek z gm. Sochocin miał duży problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy.

Również w sobotę, tuż przed go. 22:00 w Jońcu pełniący tam służbę policjanci zwrócili uwagę na jadącego „wężykiem” rowerzystę. Podczas rozmowy z 42-letnim warszawianinem funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile. Mundurowi wystawili mu wezwanie do stawiennictwa w jednostce policji. 42-latek następnego dnia został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł.

„Rekordzistą” weekendu okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Baboszewo, który zadecydował się kierować osobowym volkswagenem, mając w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Młody mężczyzna, przejeżdżając przez miejscowość Goszczyce Średnie, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, staranował ogrodzenie jednej z posesji i uszkodził zaparkowane na niej dwa samochody. Przyznał się policjantom do tego, że przed zdarzeniem pił zarówno piwo, jak i wysokoprocentowy alkohol.
Piłeś? Nie jedź!

Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.